KLASA 2

Witaj W Naszej Drugiej Klasie!

Pierwsza i druga klasa szkoły podstawowej to najważniejszy okres w edukacji.
To, jak dziecko zaaklimatyzuje się w szkole, na długie lata będzie determinować jego podejście do nauki.
 To doskonały czas na wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego uczenia się!

lic. Aleksandra Woźniak

Nauczyciel Klasy 2

Program ogólny dla klasy II w oparciu o podręcznik Małgorzaty Pawlusiewicz pt. „Asy z drugiej klasy”.

Każdy program nauczania ustalam indywidualnie dla danej klasy ze względu na ich różnorodność, a także poziom w mówieniu i czytaniu dzieci. Poprzez mnóstwo wspólnych gier edukacyjnych i zabaw dążę do integracji zespołu klasowego. Jest to dla mnie niezbędne, gdyż tylko w  dobrej atmosferze, pełnej akceptacji i bezpieczeństwa dziecko chce się uczyć i jest zmotywowane do pracy.

Zapraszamy do naszej
drugiej klasy!

Podręczniki w klasie 2

Nasz program

W drugiej klasie chciałabym położyć nacisk na doskonalenie czytania. Ważne jest także wypowiadanie się dzieci na dany temat, wzbogacanie słownictwa  i doskonalenie płynnego mówienia. Poznamy swoje mocne i słabe strony, wzmocnimy wiarę we własne siły, spróbujemy określić cechy dobrego przyjaciela. Powtórzymy dwuznaki a także kolejność alfabetyczną. Poznamy części mowy. Usłyszmy legendy o Smoku Wawelskim i Warszawskiej Syrence, zapoznamy się z wierszami Tuwima i Brzechwy. Nauczymy się nowych piosenek.

Czytanie

Gramatyka