Jak to się wszystko zaczęło?

Witajcie!

Witajcie w miejscu szczególnym. W miejscu, gdzie dla każdego dziecka zaczyna się wielka przygoda. Przygoda z językiem polskim, z naszą kulturą, historią i z naszymi obyczajami. Jak pewnie zauważyliście nasza szkoła jest nastawiona na rozwój wewnętrzny naszych dzieci. Na obudzenie w nich potencjału i zdolności do osiągania rzeczy wielkich.
A kto za tym wszystkim stoi?

Wykształcenie i kwalifikacje

– 6 letnie Studium Nauczycielskie ukończone praca z psychologii dziecięcej,
– studia magisterskie: Wyższa Szkoła Pedagogiczna,
– studia podyplomowe: Wydział Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej
– course: introduction to child psychology
– course: Emotions and Emotional Disordes
– Postrgraduate Studies Applied Psychology,
– Level 2 Award in Understanding Health Improvement,
– Level 3 Certificate for Health Coach

mgr Violetta Łukasiewicz

Dyrektor i założyciel szkoły

Z wykształcenia i z zamiłowania jestem pedagogiem. W 2013 roku otworzyłam szkołę języka polskiego w Eastbourne. Z natury jestem osobą pogodną i staram się aby w szkole rownież panowała pozytywna i ciepła atmosfera. Tylko w takim środowisku dzieci są w stanie nauczyć się tak trudnego języka jakim jest język polski. Od początku moją wizją była wizja kreatywnej szkoły czyli takiej w której jest współpraca między nauczycielem a uczniami, którzy dzięki temu rozwijają swoją wyobraźnie.

mgr Violetta Łukasiewicz

Dyrektor i założyciel szkoły

Wykształcenie i kwalifikacje

– 6 letnie Studium Nauczycielskie ukończone praca z psychologii dziecięcej,
– studia magisterskie: Wyższa Szkoła Pedagogiczna,
– studia podyplomowe: Wydział Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej
– course: introduction to child psychology
– course: Emotions and Emotional Disordes
– Postrgraduate Studies Applied Psychology,
– Level 2 Award in Understanding Health Improvement,
– Level 3 Certificate for Health Coach

Moja historia

W 2007 roku rozpoczęła się moja przygoda w Wielkiej Brytanii. W sierpniu tego roku zapakowałam samochód i razem z moimi synami wyjechaliśmy z Polski. Miejscem docelowym miała być Anglia, ale dokładnie gdzie tak naprawdę to wyznaczyła nam nawigacja, starszy syn wpisał Eastbourne i tak 14 lat temu znaleźliśmy się tutaj. Nowy kraj, nowy język, żadnych przyjaciół ani rodziny, bez mojej znajomosci języka angielskiego, inna kultura. Mieliśmy jednak siebie i to było najważniejsze. Kiedy mój młodszy syn zaczął więcej mówić po angielsku i jego znajomość języka polskiego była coraz gorsza wiedziałam że muszę coś z tym zrobić. Tym sposobem zrodził się pomysł założenia polskiej szkoły.
Od samego początku wiedziałam, że ta szkoła będzie inna, bardziej przyjazna i otwarta na potrzeby dzieci. Często było mi ciężko przekonać rodziców, że dzieci szybciej nauczą się języka polskiego poprzez moje metody, niż tylko siedzenie w ławkach i pisanie. Rozwijanie kreatywności u dzieci może przełamać wiele barier, nie tylko tych językowych. Dzieci stają się pewniejsze siebie, rozumieją, że mówienie w języku polskim daje im możliwość porozumiewania się z rodziną w Polsce. Są dumne, że nie potrzebują tłumacza. Bardzo dobrze znam uczucie przebywania w otoczeniu ludzi których nie mogłam zrozumieć ze względu na barierę językową.

Gala Lady Business Award 2018

zwyciężyłam w kategorii: Przedsiębiorcza Polka za granicą

Nasza filozofia
i misja

“Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć
rzeczy piękne, ale wiedza bez wyobraźni
najwyżej doskonałe.”

Najlepsza pomoc w prawidłowym rozwoju Twojego dziecka

W czasach, gdzie nikt nie ma czasu na nic, łatwo jest nie dostrzeć potrzeb i drzemiącego potencjału u naszych dzieci. Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Daj im to co najlepsze. Podaruj im czas z rówieśnikami, gdzie razem odkryją rzeczy, które pozwolą im patrzeć na świat z odwagą w sercu i ciekawością. Czas, w którym dowiedzą się pięknych rzeczy o naszej Ojczyźnie. Dołącz do naszego grona i daj szansę swojemu dziecku na prawidłowy rozwój.