KLASA 4

Witaj w Naszej Czwartej Klasie!

“Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.”
Arthur C. Clarke

mgr Izabela Galas-Ziętal

Nauczyciel Klasy 4

Program ogólny dla klasy IV w oparciu o podręcznik pt. „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.

Podobnie jak w klasach poprzednich jest to podręcznik do kształcenia literackiego i kulturalnego, który poszerza wiedzę dziecka polonijnego o zasady polskiej gramatyki i ortografii, kształci właściwe nawyki językowe. Służą temu właściwe ćwiczenia rozwijające sprawność językową: słownictwo, komunikację i umiejętności kompozycyjne. Ładna, przejrzysta i staranna forma ćwiczeń zachęca ucznia do pracy.

Zapraszamy do naszej
czwartej klasy!

Podręczniki w klasie 4

Nasz program:

Nauka słownictwa i zapobieganie blokadzie komunikacyjnej poprzez:

• systematyczne uczenie i utrwalanie słownictwa o człowieku i świecie, życie rodzinne, rodzina, szkoła, środowisko społeczne, przyrodnicze i geograficzne
  • poszerzenie rodzajów komunikacji z uczniem, polecenia, pytania – odpowiedzi, instrukcje, porady, dialogi, scenki rodzajowe, tworzenie historyjek, opowiadań, opisywanie zjawisk, wydarzeń
  • ,,trenowanie’’ wymowy w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację
  • czytanie ze zrozumieniem
  • praca nad poprawnością pisania poprzez: przepisywanie, podpisywanie obrazków
  • odpowiedzi pisemne na pytania, uzupełnianie zdań, ćwiczenia gramatyczno-ortograficzne, logografy, krzyżówki, rebusy

Czytanie