KLASA 3

Witaj W Naszej Trzeciej Klasie!

“Trzecia klasa to geniusze, to artyści, to sam miód, złote serca, dobre dusze, to jest świata ósmy cud”
Tak brzmią słowa piosenki. Trudno się z nimi nie zgodzić. Klasa trzecia to nie przelewki! Zapraszamy!

mgr Izabela Galas-Ziętal

Nauczyciel klasy 3

Program ogólny dla klasy III w oparciu o podręcznik Małgorzaty Pawlusiewicz pt. „Z uśmiechem i słońcem”.

Każdy program nauczania ustalam indywidualnie dla danej klasy ze względu na ich różnorodność, a także poziom w mówieniu i czytaniu dzieci. W klasie III  będziemy doskonalić dłuższe wypowiedzi ustne i  pisemne oraz położę większy nacisk na doskonalenie czytania. Dlatego właśnie weźmiemy udział w  Ogólnopolskim Projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą”, który ma na celu rozwijanie aktywności czytelniczej, rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej oraz doskonalenie aktywnego słuchania.

Zapraszamy do naszej
trzeciej klasy!

Podręczniki w klasie 3

Nasz program:

Poznamy zasady ortograficzne, poszerzymy wiadomości o częściach mowy. Nauczymy się pisać listy i adresować kartki pocztowe. Przybliżę uczniom postać Jana Pawła II i Fryderyka Chopina. Wspólnie określimy położenie Polski w Europie i na świecie. Pomogę uczniom zrozumieć ich emocje, nazwać je i pokaże jak można sobie z nimi poradzić.

Czytanie

Gramatyka